Lyžařský areál České Žleby

„Lyžování pro rodiny s dětmi v jedinečné přírodě Národního parku Šumava“. Tři pravidelně strojově upravované sjezdové tratě, umělé zasněžování, dva lyžařské vleky. Další tratě pro freeride, snowpark, tréninkový dětský svah apod. Délka sjezdových tratí 400 – 600 m, nadmořská výška 920 – 990 m. Půjčovna vybavení, ski servis, posezení s občerstvením v boudě a bezplatná odstavná plocha pro automobily hned u vleku.

Lanovky, vleky: 2 × „malá poma“ (TLV), 380 m, kapacita 650 os. / hod.

Sjezdovky: 3 strojově upravované - Jednotka 400 m, Dvojka 400 m a Turistická 600 m, převýšení 70 m, umělé zasněžování, snowpark, freeride, svah pro nejmenší.

Ceny: průběžně aktualizovaný ceník služeb na webu.

Web: www.skizleby.cz

Zpět na seznam všech středisek

Pravidla chování při lyžování

1. Ohled na ostatní lyžaře
Každý lyžař nebo snowboardista se musí neustále chovat tak, aby neohrožoval nebo nepoškozoval někoho jiného.
2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy
Každý lyžař, nebo snowboardista musí jezdit na dohled. Svou rychlost a svůj způsob jízdy musí přizpůsobit svým schopnostem, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům, jakož i hustotě provozu.
3. Volba jízdní stopy
Lyžař nebo snowboardista přijíždějící zezadu musí svou jízdní stopu zvolit tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním.
4. Předjíždění
Předjíždět se může shora nebo zespodu, zprava nebo zleva, ale vždy jen s odstupem, který poskytne předjížděnému lyžaři, či snowboardistovi pro všechny jeho pohyby dostatek prostoru.
5. Vjíždění a rozjíždění
Každý lyžař nebo snowboardista, který chce vjet do sjezdové tratě nebo se chce po zastavení opět rozjet se musí nahoru a dolů přesvědčit, že to může učinit bez nebezpečí pro sebe a pro ostatní.
6. Zastavení
Každý lyžař nebo snowboardista se musí vyhýbat tomu, aby se zbytečně nezdržoval na úzkých nebo nepřehledných místech sjezdové tratě. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo uvolnit co nejrychleji.
7. Stoupání a sestup
Lyžař nebo snowboardista, který stoupá nebo sestupuje pěšky, musí používat okraj sjezdové tratě.
8. Respektování značek
Každý lyžař nebo snowboardista musí respektovat značení a signalizaci.
9. Chování při úrazech
Při úrazech je každý lyžař nebo snowboardista povinen poskytnout první pomoc.
10. Povinnost prokázání se
Každý lyžař nebo snowboardista, ať svědek nebo účastník, ať odpovědný nebo ne, je povinen v případě úrazu prokázat své osobní údaje.