Sjezdové lyžování v oblasti Blanský les

Sjezdovky najdete v regionu především v okolí Kletě. Svým charakterem jsou vhodné především pro méně náročné lyžaře (rodiny s dětmi) a jsou dobře dostupné jak z Českých Budějovic, tak z Českého Krumlova:

1. Skiklub Chmelná

Sjezdovka se nachází v blízkosti malé obce Chmelná pod Kletí, na svahu vrchu Vinná v nadmořské výšce asi 550-600 m. Vzdálenost od Českých Budějovic je 25 km a od Českého Krumlova asi 20 km. V blízkosti vleku (poma) je parkoviště zdarma, včetně možnosti rychlého občerstvení. Možnost i večerního lyžování. Provozovatelé se za pomoci rolby také starají o běžecký okruh kolem vrchu Vinná, dlouhý asi 3,5 km, a prodloužený okruh směrem k Nové Vsi, který měří asi 7 km. Celá trasa vede po otevřených loukách.

Více na http://mujweb.cz/sport/skiklub-chmelna/ Informace o aktuální sněhové pokrývce: www.jihoceskykraj.info/skiklubchmelna

2. Skiklub Rohy

Se nachází v sedle hlavního hřebene Blanského lesa v příjemném prostředí chráněné krajinné oblasti mezi obcemi Brloh a Chvalšiny na svahu vrchu Albertov. Nadmořská výška lyžařského terénu je 700 – 800 m.n.m. Délka sjezdovky je 500 m a přepravní kapacita vleku poma je 600 osob/hodinu, takže front se opravdu bát nemusíte.

Aktuálně o sněhové pokrývce navštivte stránky klubu: skiklubrohy.wz.cz

3. Skiareál Podklazí – Křemežské louky

Se nachází u osady Krásetín v blízkosti lanové dráhy na Kleť, v nadmořské výšce 600-700 m. Délka sjezdovky je také cca 500 m a ani zde se fronty netvoří. Vlek - kotvičky. Občerstvení v turistické chatě.

kontakt: Jan Mejzlík tel. 723 020 105

4. Sjezdovka na Kleti

Je nejzajímavější a nejprudší sjezdovkou z naší nabídky, je určena spíše pro náročnější lyžaře. Obtížnost je daná také tím, že se sjezdovka v současnosti neupravuje. Možná se ale v brzké době dočkáme změny...(a kvalitního vleku, který zatím chybí)

Na vrcholek Kleti vás vyveze lanovka, která je v provozu o víkendech v hodinových intervalech, ve všedních dnech v zimním období nepravidelně.

Aktuálně o provozu lanové dráhy: www.holubov.cz

5. Sjezdovka Kluk

Sjezdovka se nachází na východním svahu vrchu Kluk, poblíž obce Slavče v nadmořské výšce asi 550 m. Přístup je vlevo od silnice na Slavče. Parkování a občerstvení je v místě.

Více na www.skikluk.wz.cz

e5ba99cfd2d96b3ee5b648ee3d32c2d8_thumb.png

Zpět na seznam všech středisek

Pravidla chování při lyžování

1. Ohled na ostatní lyžaře
Každý lyžař nebo snowboardista se musí neustále chovat tak, aby neohrožoval nebo nepoškozoval někoho jiného.
2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy
Každý lyžař, nebo snowboardista musí jezdit na dohled. Svou rychlost a svůj způsob jízdy musí přizpůsobit svým schopnostem, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům, jakož i hustotě provozu.
3. Volba jízdní stopy
Lyžař nebo snowboardista přijíždějící zezadu musí svou jízdní stopu zvolit tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním.
4. Předjíždění
Předjíždět se může shora nebo zespodu, zprava nebo zleva, ale vždy jen s odstupem, který poskytne předjížděnému lyžaři, či snowboardistovi pro všechny jeho pohyby dostatek prostoru.
5. Vjíždění a rozjíždění
Každý lyžař nebo snowboardista, který chce vjet do sjezdové tratě nebo se chce po zastavení opět rozjet se musí nahoru a dolů přesvědčit, že to může učinit bez nebezpečí pro sebe a pro ostatní.
6. Zastavení
Každý lyžař nebo snowboardista se musí vyhýbat tomu, aby se zbytečně nezdržoval na úzkých nebo nepřehledných místech sjezdové tratě. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo uvolnit co nejrychleji.
7. Stoupání a sestup
Lyžař nebo snowboardista, který stoupá nebo sestupuje pěšky, musí používat okraj sjezdové tratě.
8. Respektování značek
Každý lyžař nebo snowboardista musí respektovat značení a signalizaci.
9. Chování při úrazech
Při úrazech je každý lyžař nebo snowboardista povinen poskytnout první pomoc.
10. Povinnost prokázání se
Každý lyžař nebo snowboardista, ať svědek nebo účastník, ať odpovědný nebo ne, je povinen v případě úrazu prokázat své osobní údaje.