Rozšíření a aktualizace portálu

18.12.2010

Do lyžařské sezóny 2012/2013 se sklouzněte i s námi s aktualizovanými údaji o lyžařských střediscích na jihu Čech a o nově přidaných informacích o běžeckém lyžování. Věříme, že si zimu na jihu užijete!

Co všechno je nové?

  • stránka běžecké lyžování se všemi oblastmi vhodnými pro běžkování
  • informace o skiareálu Lipno
  • informace o skiareálu Zadov
  • informace o sjezdovce Kozí pláň
  • aktuální počasí v lyžařských střediscích

Tímto ovšem aktualizace nekončí. Chceme získat a zveřejnit více užitečných informací pro lyžaře. Rádi přidáme další lyžařská střediska, sjezdovky, vleky, nebo běžkařské trasy, oblasti a areály. Jste-li provozovatelem, neváhejte nás kontaktovat. Společně připravíme prezentaci i pro Vás. Ke každé založené stránce může mít pověřená osoba administrátorský přístup a dle potřeby údaje na stránce aktualizovat, měnit a doplňovat. Propagujte lyžování v Jižních Čechách s námi!

Pravidla chování při lyžování

1. Ohled na ostatní lyžaře
Každý lyžař nebo snowboardista se musí neustále chovat tak, aby neohrožoval nebo nepoškozoval někoho jiného.
2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy
Každý lyžař, nebo snowboardista musí jezdit na dohled. Svou rychlost a svůj způsob jízdy musí přizpůsobit svým schopnostem, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům, jakož i hustotě provozu.
3. Volba jízdní stopy
Lyžař nebo snowboardista přijíždějící zezadu musí svou jízdní stopu zvolit tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním.
4. Předjíždění
Předjíždět se může shora nebo zespodu, zprava nebo zleva, ale vždy jen s odstupem, který poskytne předjížděnému lyžaři, či snowboardistovi pro všechny jeho pohyby dostatek prostoru.
5. Vjíždění a rozjíždění
Každý lyžař nebo snowboardista, který chce vjet do sjezdové tratě nebo se chce po zastavení opět rozjet se musí nahoru a dolů přesvědčit, že to může učinit bez nebezpečí pro sebe a pro ostatní.
6. Zastavení
Každý lyžař nebo snowboardista se musí vyhýbat tomu, aby se zbytečně nezdržoval na úzkých nebo nepřehledných místech sjezdové tratě. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo uvolnit co nejrychleji.
7. Stoupání a sestup
Lyžař nebo snowboardista, který stoupá nebo sestupuje pěšky, musí používat okraj sjezdové tratě.
8. Respektování značek
Každý lyžař nebo snowboardista musí respektovat značení a signalizaci.
9. Chování při úrazech
Při úrazech je každý lyžař nebo snowboardista povinen poskytnout první pomoc.
10. Povinnost prokázání se
Každý lyžař nebo snowboardista, ať svědek nebo účastník, ať odpovědný nebo ne, je povinen v případě úrazu prokázat své osobní údaje.